You are currently viewing Oczy, usta i policzki w makijażu

Oczy, usta i policzki w makijażu

Dobór kosmetyków kolorowych może sprawiać trudności. Wybór technik, kolorów i narzędzi do makijażu to indywidualna kwestia, uzależniona od wyglądu i gustu danej osoby. Przedstawiam kilka porad, dzięki którym dowiesz się, na co zwracać uwagę przy wykonywaniu makijażu. Skorzystaj z  przewodnika i znajdź dla siebie odpowiedni makijaż na każdą okazję!

Rumiane policzki

Róż podkreśla kości policzkowe i modeluje twarz. Od kształtu twarzy zależy, w jaki sposób należy go nakładać.

Gdy twarz jest:

1) Pociągła: Nałóż róż bezpośrednio na kości policzkowe. Rozetrzyj go w kierunku skroni. To optycznie poszerzy twarz i zrównoważy jej długość.

2) Okrągła: Wciągnij policzki i nałóż róż ukośnie tuż pod kośćmi policzkowymi. Rozetrzyj go w kierunku skroni, aby wyszczuplić twarz.

3) Kwadratowa: Zaczynające się tuż obok nosa i biegnące w kierunku uszu proste linie różu złagodzą masywność dolnej szczęki.

4) Owalna: Najlepszy efekt osiągniesz, nakładając róż na kości policzkowe, a następnie rozcierając go pędzlem.

 

5) W kształcie serca: Róż po zewnętrznej stronie kości policzkowych zrównoważy spiczasty podbródek. Zacznij nakładanie obok ucha i skończ tuż pod zewnętrznym kącikiem oka.

Czarujące spojrzenie

Zrób efektowny makijaż, wybierając cień kontrastujący z kolorem Twoich oczu.

Gday masz oczy koloru:

1) Niebieskiego: Do zimnego, niebieskiego koloru oczu najlepiej pasują ciepłe i złote cienie.

2) Zielonego: Fioletowe cienie z odrobiną żółci doskonale pasują do zielonych oczu. 

3) Brązowego: Do brązowych oczu pasuje niemal każdy kolor, ale największe wrażenie zrobią granatowe cienie.

Zachwycające usta

Wybieraj pomadki i błyszczyki w odcieniach zbliżonych do naturalnego koloru Twoich ust. Pamiętaj o zachowaniu równowagi między makijażem ust i oczu – jeśli mocno podkreślisz oczy, kolor pomadki powinien być bardziej stonowany (i na odwrót). Zwracaj uwagę na kształt ust.

Gdy masz:

1) Pełne usta: Możesz nosić jasne i ciemne odcienie matowych i błyszczących pomadek. Aby usta wyglądały wyjątkowo efektownie, użyj kremowej pomadki do ust.

2) Wąskie usta: Najodpowiedniejsze są jasne i średnie odcienie. Najlepszym rozwiązaniem jest błyszczyk. Aby usta wydawały się bardziej pełne, na środek górnej i dolnej wargi nałóż błyszczyk do ust.

Idealny makijaż dla Ciebie

Powyższe wskazówki i odrobina praktyki pozwolą Ci stworzyć perfekcyjny makijaż. Skorzystaj z porad, wybierz  kosmetyki, które idealnie pasują właśnie do Ciebie.

Dodaj komentarz